Skóra już po dwudziestym roku życia zaczyna powoli wiotczeć, ponieważ już wtedy zwalnia produkcja kolagenu i elastyny, zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego w organizmie, co wpływa bezpośrednio na pogorszenie się jędrności oraz sprężystości skóry. Problem ten dotyczy skóry na całym ciele, a pierwsze zmiany jej poziomu sprężystości pojawiają się w okolicy oczu pod postacią opadających powiek czy „kurzych łapek”. Wynika to z faktu, iż skóra w tym obszarze jest wyjątkowo cienka, więc wizualnie starzeje się nieco szybciej niż na innych partiach ciała.
Oprócz naturalnego procesu starzenia się skóry, wpływ mają także inne czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do jednych z nich należy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, która wpływa na zanik włókien kolagenowych prowadzący do znaczącej utraty elastyczności. Niewątpliwie duży wpływ na wiotkość skóry ma także szyba utrata wagi ciała, co dotyczy szczególnie kobiet po okresie ciąży. Dzieje się tak, ponieważ „rozluźnione” włókna kolagenowe nie są w stanie odbudować się w wystarczająco krótkim czasie co prowadzi do defektów wizualnych skóry. Nie można zapomnieć o samych predyspozycjach genetycznych mających wpływ na stan naszej skóry oraz na to w jakim czasie zacznie się ona starzeć. Stan środowiska w jakim żyjemy oraz dieta i poziom aktywności fizycznej, również nie są bez winy, dlatego by jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem należy (stwierdzając w sporym skrócie) – odpowiednio się nawadniać oraz utrzymywać zdrowy tryb życia.
Utrata napięcia skóry jest problemem, który może dotknąć osoby w każdym wieku. Szukasz pomocy w walce z wiotką skórą? Dobierzemy dla Ciebie najbardziej optymalną metodę.
zabieg ultradźwiękami oraz falą radiową o najwyższej dostępnej częstotliwości
Czytaj więcej