Kształt nosa

Nos to złożony narząd o istotnej roli w organizmie i…

wielkim wpływie na samoocenę.

Zabieg niechirurgicznej rhinoplastyki polega na zmianie kształtu nosa w taki sposób, aby zniwelować wizualnie widoczny garb lub zmniejszyć wizualnie jego długość, stopień opuszczenia, zadartości i nachylenia.

Różnice w stosunku do metody operacyjnej?

Zabieg metodą niechirurgiczną jest kompletnie odmienną procedurą niż zabieg chirurgicznej plastyki. Głównym założeniem metod nieoperacyjnych jest o wiele mniejsza ingerencja w organizm, zapewniająca wysoki komfort z powodu braku czasochłonnego okresu rekonwalescencji, a tym samym bólu z tym związanego. Zabieg w przeciwieństwie do metod operacyjnych wykonuje się przeważnie ze wskazań estetycznych, mając na uwadze wyłącznie zmianę kształtu. Jest to popularne rozwiązanie w przypadku małych oraz średnich defektów wizualnych nosa.

Na czym zabieg polega?

Niechirurgiczną zmianę kształtu nosa wykonuje się poprzez wypełnienie preparatem na bazie kwasu hialuronowego, użyciem liftingujących nici PDO lub wstrzyknięciem toksyny botulinowej. Procedury te można stosować samodzielnie, można je również łączyć w celu uzyskania bardziej zamierzonego rezultatu o czym decyduje specjalista w trakcie konsultacji przedzabiegowej.

  • Wypełnienie kwasem hialuronowym jest przede wszystkim świetnym sposobem na wyrównanie górnej linii nosa (grzbietu), zniwelowanie jego wklęsłości poprzez podniesienie grzbietu lub schowanie widocznego garba. Podanie kwasu za oraz przed garbkiem pozwala go ukryć optycznie, a dodatkowe wypełnienie samego czubka nosa umożliwia jego delikatnie uniesienie. Wypełnienie tkanek kwasem hialuronowym w tym obszarze pozwala również na wizualną zmianę szerokości nosa oraz poprawę jego symetrii i proporcji.
  • Implantacja nici PDO polega na zmianie kształtu nosa poprzez jego mechanicznego uniesienie. Zabieg ten umożliwia zadarcie nosa bez dodawania mu niepotrzebnej objętości.
  • Podanie toksyny botulinowej umożliwia miejscowe skorygowanie opadającej końcówki nosa i jest świetnym uzupełnieniem zabiegu wypełnienia nosa kwasem hialuronowym.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany jest w wysokim reżimie sanitarnym przez doświadczonego medyka. W celu zminimalizowania ryzyka powikłań zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym odbywa się z wykorzystaniem nie tradycyjnej igły a kaniuli (tępo zakończonej igły), a sam kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organiźmie. Stosowana toksyna botulinowa jest jednym z najlepiej przebadanych preparatów stosowanych w medycynie i posiada tysiące badań klinicznych potwierdzających zarówno skuteczność jak i bezpieczeństwo. Ponad to, stosowane wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego czy nici z polidioxanonu (PDO) są całkowicie biokompatybilne i z czasem zaczynają się samoczynnie metabolizować (rozkładać) w organiźmie.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie należałoby go potwórzyć.

Efekt po jednym zabiegu
Efekt po jednym zabiegu

Zalety niechirurgicznej korekty kształty nosa

  • natychmiastowy efekt
  • wysoka skuteczność niwelowania defektu
  • minimalny okrese rekonwalescencji (opuchlizna mogąca utrzymywać się do 1-2 tygodni od zabiegu)
  • nie wyklucza z życia codziennego i pracy

Miej kompleksy w… nosie!

Twój problem z nosem dotyczy guzowatości nosa?

Rhinophyma, znana również jako guzowatość nosa to nieestetyczne schorzenie będące późnym następstwem trądziku różowatego. Choroba objawia się przerostem gruczołów łojowych, tkanki łącznej i naczyń skóry zazwyczaj w dolnej części nosa, w konsekwencji nos staje się czerwony i bulwiasty. Dotyczy ona zazwyczaj mężczyzn po 50 roku życia. Leczenie zazwyczaj opiera się o laseroterapię i daje bardzo satysfakcjonujące rezultaty.

efekt po 2 zabiegach laserem CO2 Fraxis

Jakie zabiegi?

Metoda chirurgiczna

Chirurgia czasami jest niezbędna, przeczytaj więcej o naszym Zespole Chirurgicznym

Czytaj więcej
[instagram-feed feed=1]